Chcę sprzedać przedsiębiorstwo

Opublikowane Październik 19 2010


ID, "adres", true); if (!eregi('http://',$obrazek)) $obrazek='http://'.$obrazek; echo 'Adres strony: '.parse_url($obrazek,PHP_URL_HOST).''; echo '


'; ?>

Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 3.0/10 (1 vote cast)

Sprzedaż przedsiębiorstwa nie jest łatwym wyzwaniem. Bardzo często zdarza się, że biznes, który prowadzimy przez wiele lat jest ciężarem i przychodzi chwila podjęcia decyzji o sprzedaży. Zachowaniem sprzedającego firmę kierują różne przesłanki. Część z przedsiębiorców podejmują decyzję o sprzedaży spółki, ponieważ są znużeni prowadzeniem biznesu. Inne osoby wychodzą z biznesu, ponieważ nie mają odpowiedniej zastępcy, która powinna objąć miejsce obecnego właściciela firmy. Brak potomka, który pokieruje przedsiębiorstwem jest bardzo częstą przyczyną sprzedaży firmy.

Biznesmen, który sobie mówi: sprzedam spółkę i będę żył w luksie, może się nieco zdziwić w konfrontacji z rzeczywistością. Poszukiwanie dobrego kupca może być żmudnym procesem. Przeglądanie oferty w kategorii kupię firmę, zainwestuję w firmę, zainwestuję kapitał, kupię spółkę może być dobrym sposobem znalezienia nabywcy sprzedawanej spółki. Korzystanie z takich metod jak gazety biznesowe, portale finansowe, internet, ogłoszenia finansowe może być efektywne.

Odpowiednim kupcem przedsiębiorstwa będą inwestorzy instytucjonalni, fundusze private equity, fundusze venture capital, anioły biznesu, inwestorzy branżowi jeśli spełnimy kryteria poszczególnych podmiotów rynku niepublicznego. Gdy posiadamy doświadczenie w fuzjach i przejęciach możemy poszukiwać kupca firmy we własnym zakresie. Jeżeli nie powinniśmy skorzystać z pomocy doradcy, który zadba o znalezienie odpowiedniego nabywcy naszej firmy.

Chcę sprzedać przedsiębiorstwo, 3.0 out of 10 based on 1 rating
Dodatkowe informacje :

ID, "info", true); echo $info; ?>

Słowa kluczowe: , , , ,

Opublikowane w kategorii: Biznesowe

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.