Jaki faks wybrać tradycyjny stacjonarny czy fax internetowy?

Opublikowane Grudzień 16 2010


ID, "adres", true); if (!eregi('http://',$obrazek)) $obrazek='http://'.$obrazek; echo 'Adres strony: '.parse_url($obrazek,PHP_URL_HOST).''; echo '


'; ?>

Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Jaki faks wybrać tradycyjny stacjonarny czy fax internetowy?

Odkąd na rynku usług internetowych pojawiła się nowa usługa w postaci faksu internetowego coraz więcej wątpliwości budzi zasadność posiadania tradycyjnego faksu stacjonarnego.

Jeśli właśnie zastanawiacie się nad kupnem sprzętu służącego do wysyłania i odbierania wiadomości faks, porównamy dla was te dwa rodzaje sprzętu.

Fax internetowy Faks stacjonarny

Jest urządzeniem wirtualnym –żeby korzystać z jego usług nie musisz go fizycznie posiadać-

Oszczędzasz na zakupie sprzętu

W zależności od technologii druku, faks stacjonarny kosztuje od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych
Wysyłasz i odbierasz wiadomości bez konieczności posiadania linii telefonicznej –oszczędzasz rezygnując całkowicie z abonamentu telefonicznego i masz wolną linię tylko dla telefonicznych kontaktów z klientami. Tradycyjne urządzenie wymaga podłączenia do linii telefonicznej. Musisz wiec posiadać osobną linię telefax lub przełączać sygnał z urządzenia faksującego na telefon i odwrotnie, co nie jest wygodne. Co miesiąc ponosisz koszty abonamentu telefonicznego linii zajmowanej przez faks, które są niemałe.
Z faksu internetowego możesz bez problemu wysyłać wiadomości na urządzenia stacjonarne. Z urządzenia tradycyjnego możesz wysyłać faksy odbierane przez faks internetowy.
Możesz posiadać własny indywidualny numer, posiadający cech regionalne. Roczny abonament na rozmowy to suma rzędu 200zł. Najniższy abonament telefoniczny to koszt 56 zł netto miesięcznie.

Z usług faksu internetowego możesz korzystać bez płacenia abonamentu, zasilając konto jednorazowo sumą

od 5 zł.

Nie istnieje możliwość korzystania z linii telefonicznej bez podpisania rocznej umowy na korzystanie z niej.
Nie stracisz i nie zagubisz żadnej wiadomości-Faks internetowy pozwala na zarchiwizowanie wszystkich wiadomości wychodzących i przychodzących na jego wirtualny numer, oraz odnotowanie czasu ich wyjścia i nadejścia Faksy tradycyjne posiadają funkcję zapamiętywania do kilkuset stron wiadomości.
Z usługi faksu internetowego możesz korzystać z każdego miejsca, w jakim się obecnie znajdujesz i o wygodnej dla ciebie porze- Wystarczy, że masz dostęp do Internetu z komputera czy komórki. Z faksu tradycyjnego można korzystać w miejscu gdzie został postawiony. Niektóre urządzenia, pozwalają na połączenie się z nimi pracowników przewodowo lub bezprzewodowo połączonych w sieć firmową za pomocą komputerów.
Zapis elektroniczny dokumentów pozwala na ich wysyłanie, odczyt i przechowywanie bez konieczności ich drukowania. Pozwala to na obniżenie wysokich kosztów zużycia papieru i tonerów oraz na ochronę środowiska naturalnego.

W przypadku faksów tradycyjnych zapis i archiwizacja dokumentów musi być prowadzona w formie papierowej, co powoduje wyższe zużycie papieru, tonerów a co za tym idzie podwyższenie kosztów eksploatacji urządzenia.

Taka praktyka jest niekorzystna dla środowiska i przyczynia się do jego degradacji.

Faks internetowy jest sprzętem bezawaryjnym, bo wirtualnym W toku eksploatacji, ponosimy koszty napraw sprzętu tradycyjnego.

Jak widać korzystanie z usługi faksu internetowego jest wygodniejsze dla firmy czy osoby prywatnej, zwiększa, bowiem dostępność do jej usług. Jest dużo tańsze od faksu tradycyjnego, bo pozwala na całkowite wyeliminowanie kosztów abonamentu telefonicznego oraz na obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia. Usługa faksu internetowego pozwala na lepsze uporządkowanie wiadomości wychodzących i przychodzących w jednym miejscu i to bez konieczności zaśmiecania pamięci komputera. Korzystanie z nowatorskiej usługi faksu internetowego daje nam dostęp do pełnej funkcjonalności faksu tradycyjnego, bez konieczności posiadania go. Wybór jest, więc prosty.


Dodatkowe informacje :

ID, "info", true); echo $info; ?>

Słowa kluczowe: , ,

Opublikowane w kategorii: Biznesowe

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.