Karta kredytowa – wielu nie wyobraża sobie bez niej życia

Opublikowane Styczeń 9 2011


Adres strony: www.kartadb.pl
Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Karta kredytowa – wielu nie wyobraża sobie bez niej życia

Banki walcząc o klienta, starają się w możliwie jak najszerszy sposób ułatwić mu codzienne funkcjonowanie, np. w tak banalnych kwestiach jak zakupy. Karta kredytowa, na którą decyduje się coraz większa liczba konsumentów, jest fizycznym dowodem przyznanego nam przez bank limitu kredytowego. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, warto pokusić się o porównanie kart kredytowych.

Jak działa karta kredytowa?

Porównanie kart kredytowych może dać nam bardzo wiele cennych informacji, które pomogą nam zdecydować się na ofertę konkretnego banku. Pomimo tego, że oferty mogą bardzo się od siebie różnić, karta kredytowa działa zawsze tak samo. Przede wszystkim karta kredytowa pozwala nam na zaciągnięcie kredytu, który bank oferuje na specjalnych warunkach. Limit comiesięcznego zadłużenia jest obliczany przez bank na podstawie oceny zdolności kredytowej. Limit zadłużenia to z kolei nic innego jak kwota, którą możemy dysponować za pomocą karty. Jeżeli karta kredytowa jest używana np. w czasie zakupów, limit zadłużenia naturalnie maleje. Wystarczy jednak wpłacić część zadłużenia, aby został on odnowiony.

Co nam da porównanie kart kredytowych?

Porównanie kart kredytowych jest bardzo istotne. W związku z tym, że na rynku dostępne są oferty różnych banków, można powiedzieć, że „karta kredytowa karcie nierówna”. Zabierając się do przeglądu warto pamiętać o kilku elementach, które pomogą nam dokonać dobrego wyboru. Przede wszystkim dobrze jest zorientować się czy użytkowana przez nas karta kredytowa będzie wymagała comiesięcznych opłat. Dla wielu jest to szczegół, który w praktyce może okazać się bardzo uciążliwy. Kolejnym ważnym punktem jest zorientowanie się czy proponowana oferta jest maksymalnie dostosowana do naszych potrzeb. Porównanie kart kredytowych powinno również obejmować kwestię ewentualnych korzyści, które może nam przynieść posługiwanie się kartą. Zapytajmy o to pracownika banku, kiedy będzie prezentował ofertę w czasie wizyty w placówce.


Dodatkowe informacje :

Karty kredytowe Deutsche Bank

Słowa kluczowe: , ,

Opublikowane w kategorii: Biznesowe

Comments are closed.