Konta bankowe i lokaty bankowe idą ze sobą w parze

Opublikowane Kwiecień 11 2011


Adres strony: www.deutsche-bank-pbc.pl
Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Konta bankowe i lokaty bankowe idą ze sobą w parze

Konta bankowe są dziś tak popularne i łatwo dostępne, że ciężko sobie wyobrazić, jak kiedyś wyglądało bez nich życie. Co prawda znajdą się jeszcze i tacy, którzy oszczędności trzymają w skarpecie, nikt jednak nie zaprzeczy, że lokaty bankowe są nieużyteczne. Banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, starają się, aby oferta była maksymalnie dostosowana do ich potrzeb. Konta bankowe są coraz bardziej różnorodne, podobnie lokaty bankowe.

Konta bankowe szyte na miarę

Konta bankowe bez wątpienia ułatwiają życie. Czasy wypłat prosto do ręki już dawno przeminęły. Na konta bankowe wpływają nie tylko nasze wynagrodzenia, ale również stypendia, zasiłki, alimenty, a nawet zwrot podatku z Urzędu Skarbowego. Kiedy na rachunku bankowym uzbiera się nam większa kwota, możemy w dalszym ciągu trzymać ją bezpiecznie na koncie. Dla przedsiębiorczych są jednak lokaty bankowe, które pozwalają pomnażać pieniądze. Warto dodać, że zanim zdecydujemy się na założenie konta niezbędne jest rozeznanie się w ofertach różnych banków. Porównując konta bankowe wybierzmy takie, które najlepiej będzie odpowiadało naszym potrzebom. Każdemu klientowi zależy bowiem na czym innym: dla jednych konta bankowe powinny być przede wszystkim prestiżowe, dla drugich liczy się głównie brak opłat za przelewy. Oferta banków jest na tyle zróżnicowana, że konta bankowe wydają się dziś szyte na miarę potrzeb klienta.

A lokaty bankowe? Wygodny sposób na pomnożenie pieniędzy

Lokaty bankowe są dla nas, jako klientów bardzo korzystne. Dzieje się tak, ponieważ lokaty bankowe, nazywane również depozytami, możemy potraktować jako pewnego rodzaju pożyczkę, której my udzielamy bankowi. Pieniądze, które wpłacamy do banku na podstawie umowy znajdują się w depozycie banku. Cecha, którą odznaczają się wszystkie lokaty bankowe, to fakt, że bank dysponuje naszymi środkami finansowymi, w zamian za odsetki, które trafiają do naszych portfeli lub, jak kto woli, na konta bankowe. Naturalnie lokaty bankowe są różne – dziś najpopularniejsze są różnego rodzaju lokaty terminowe oraz konta oszczędnościowe. Jeżeli dysponujesz dużą sumą pieniędzy, które możesz ulokować w banku na dłuższy czas, wybierz lokatę terminową, która ma wyższe oprocentowanie niż np. konto oszczędnościowe. Warunki zakładania lokat są coraz lepiej dopasowane do potrzeb klienta. Przedstawiciel banku w fachowy sposób przedstawi ofertę, pomagając wybrać najlepszą opcję.


Dodatkowe informacje :Słowa kluczowe: , ,

Opublikowane w kategorii: Biznesowe

Comments are closed.