http://www.szkolamatematyki.com/

Opublikowane Listopad 15 2010


ID, "adres", true); if (!eregi('http://',$obrazek)) $obrazek='http://'.$obrazek; echo 'Adres strony: '.parse_url($obrazek,PHP_URL_HOST).''; echo '


'; ?>

Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

W celu jak najlepszego zdania egzaminu maturalnego niezbędna jest umiejętność rozwiązywania zadań. Zresztą sama forma tego egzaminu polega tylko i wyłącznie na rozwiązywaniu zadań zgodnie z kluczem odpowiedzi.

Naukę rozwiązywania zadań „z głową” rozpoczynamy od wpojenia myślenia matematycznego. Przejawia się ono w rozumieniu treści zadań oraz swobodzie formułowania myśli w zapisie matematycznym. Przykładem takiego formułowania myśli jest umiejętność zapisu treści zadania w formie równania matematycznego. Uczymy umiejętności odnajdywania schematów rozwiązań dla poszczególnych kategorii zadań. Znajomość typów zagadnień i wynikających z nich problemów jest świadectwem  pełnego zrozumienia danego działu.

Uczymy inteligentnego stosowania wzorów, polegającego przede wszystkim na odpowiednim ich przekształceniu oraz wyliczeniu zmiennych pomocniczych z innych równań. Uczymy techniki szybkiego, mechanicznego sprawdzania rozwiązania oraz sprawnego operowania tablicami matematycznymi

Pełne zrozumienie omawianego działu pozwoli uczniowi przewidzieć czego po danym zestawie wzorów czy schematów może się spodziewać. Oznacza to znajomość zagadnień oraz trudności związanych z daną grupą pojęć. Jest to poziom, który wymaga połączenia umiejętności teoretycznych (znajomość i swoboda w posługiwaniu się wzorami) oraz praktycznych (umiejętność znajdowania analogii ze znanymi zadaniami). W celu osiągnięcia tego efektu proponowaną przez nas formą nauki są wykłady i ćwiczenia.

W celu osiągnięcia jak najwyższego wyniku na egzaminie, poza umiejętnościami rozwiązywania zadań, uczeń powinien zapoznać się z samym egzaminem, czyli  z jego przebiegiem i formą. Uczymy niezbędnej umiejętności pracy z egzaminem. Przede wszystkim polega ona na rozplanowaniu czasu na każde zadanie, tak aby uczeń miał możliwość zmierzenia się z każdym zadaniem. Uczeń wchodzący na salę swojego egzaminu dojrzałości jest zestresowany. Organizowane przez nas próbne egzaminy o przebiegu identycznym do matury sprawią, że uczeń będzie dokładnie wiedział co robić.


Dodatkowe informacje :

ID, "info", true); echo $info; ?>

Słowa kluczowe: , , ,

Opublikowane w kategorii: Firmowe

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.