Sprzęt do spawania gazowego

Opublikowane Wrzesień 23 2010


ID, "adres", true); if (!eregi('http://',$obrazek)) $obrazek='http://'.$obrazek; echo 'Adres strony: '.parse_url($obrazek,PHP_URL_HOST).''; echo '


'; ?>

Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 5.3/10 (4 votes cast)

Palniki, reduktory, bezpieczniki, węże

Spawanie gazowe elementów metalowych korzysta z ciepła płomienia najczęściej acetylenowo-tlenowego. Doprowadzone do palnika wężami gumowymi gazy uruchamiają proces, w którym acetylen spala się w atmosferze tlenu. Temparatura płomienia osiąga ok. 3100°C dostateczną aby stopić brzegi spawanych metali.

W zestawie do spawania i cięcia gazowego znajdziemy: palnik, bezpieczniki przy-palnikowe, węże gumowe, bezpieczniki przyreduktorowe, reduktory do tlenu i acetylenu, butle z tlenem i acetylenem.

Palniki ze względu na rodzaj pracy możemy podzielić na:

  • palniki uniwersalne do spawania i cięcia z wymiennymi nasadkami (PU)
  • palniki do spawania (PS)
  • palniki do cięcia (PC)

Ważna jest też budowa palników. Zdecydowanie bezpieczniejsze i bardziej trwałe są palniki bezsmoczkowe gdyż mieszanie gazów następuje w główce palnika. Palniki bezinżektorowe są niestety mniej popularne ze względu na cenę. Najczęściej używa się palników smoczkowych.

Bezpieczniki maja za zadanie chronić przed cofnięciem gazów i płomienia i są oddzielnie wykonywane tlenu i gazu palnego.

Zgodnie z przepisami minimalna długość węży wynosi 5 m. Mogą występować pojedynczo lub zespolone razem.

Reduktory obniżają ciśnienie gazów pobieranych z butli do ciśnienia używanego w spawaniu. Wykonywane są w wersjach jednostopniowe lub dwustopniowe, z zaworkiem lub bez.

Tlen i acetylen dostarczane są w butlach ciśnieniowych. W butli o pojemności wodnej 10 litrów mieści się ok.1500 l tlenu. W butli acetylenowej o podobnej pojemności pomieści się ok.1250 litrów acetylenu.

Sprzęt do spawania gazowego, 5.3 out of 10 based on 4 ratings
Dodatkowe informacje :

ID, "info", true); echo $info; ?>

Słowa kluczowe: , ,

Opublikowane w kategorii: Firmowe

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.