Sterylizacja powietrza w wentylacji i klimatyzacji

Opublikowane Grudzień 5 2010


ID, "adres", true); if (!eregi('http://',$obrazek)) $obrazek='http://'.$obrazek; echo 'Adres strony: '.parse_url($obrazek,PHP_URL_HOST).''; echo '


'; ?>

Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Zadaniem każdego systemu wentylacyjnego jest nie tylko zagwarantowanie odpowiedniej wymiany powietrza w budynkach ale także zapewnienie odpowiedniej jego jakości. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczeń są znacznie bardziej niebezpieczne dla zdrowia od zewnętrznych. Instalacjom wentylacyjnym stawia się coraz większe wymagania, także w dziedzinie zapewnienia czystości mikrobiologicznej. Zabrudzone wnętrza kanałów są doskonałym środowiskiem dla rozwoju wirusów, bakterii, roztoczy, grzybów i pleśni.

Jedną z najskuteczniejszych metod likwidacji zanieczyszczeń biologicznych jest dezynfekcja UV. Promieniowanie ultrafioletowe w paśmie UV-C uszkadza DNA drobnoustrojów co skutecznie hamuje ich dalszy rozwój. Technologia jest tania i bezpieczna. Nie wymaga stosowania środków chemicznych. Można ją zastosować w instalacjach każdej wielkości. Urządzenia UV łatwo integrują się z już istniejącymi systemami. Zastosowanie dezynfekcji UV w instalacjach wentylacyjnych:

– pozwala zwalczyć do 99,9 % drobnoustrojów zawartych w powietrzu, a przez to zredukować ryzyko zachorowań na astmę, katar sienny, alergie, zakażenia górnych dróg oddechowych itp.

– umożliwia zachowanie sterylności powietrza tam gdzie jest to szczególnie wymagane (sale operacyjne,  przemysł spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny itp.),

– stanowi doskonałe rozwiązanie w wentylacji dla alergików,

– pozwala ograniczyć koszty eksploatacji instalacji,

– pozwala pozbyć się przykrych zapachów wydostających się z kratek,

– pozwala w odczuwalny sposób poprawić jakość powietrza w pomieszczaniach.


Dodatkowe informacje :

ID, "info", true); echo $info; ?>

Słowa kluczowe: , , ,

Opublikowane w kategorii: Firmowe

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.