Zamocowania budowlane – rodzaje kotwienia

Opublikowane Styczeń 9 2011


Adres strony: www.prien.pl
Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Słowo wstępu

Technika zamocowań przeżywa stały rozwój wraz ze zmianami w technologiach budowlanych. Pojawianie się nowych technologii produkcji oraz nowych materiałów (zwłaszcza nowych tworzyw sztucznych) przynosi nowe rozwiązania w tej dziedzinie. Obecnie dysponujemy wieloma rodzajami zamocowań o stopniu specjalizacji zależnym od rodzaju podłoża i wymaganej wytrzymałości połączenia. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych informacji na temat techniki zamocowań, montażu oraz zasad doboru kołków i kotew.

Rodzaje zakotwienia kołków rozporowych – Zamocowanie przy pomocy siły tarcia.

zamocowanie Obciążenie od sił zewnętrznych F jest przenoszone przez sił´ tarcia Fr uzyskaną dzięki sile rozpierającej Fsp. Pojawienie się siły rozpierającej jest skutkiem wkręcenia wkręta w kołek lub wbicie stożka w kotwę.

– Połączenie kształtowe

połączenie kształtowe Obciążenie zewnętrzne F jest równoważone reakcją sił oporowych Fop, powstałych w wyniku odpowiedniego odkształcenia kotwy, zgodnego z założeniami konstrukcyjnymi dla danego podłoża.

– Połączenie bezpośrednie stałe

połączenie bezpośrednie Obciążenie zewnętrzne F jest równoważone przez się´ Fk uzyskaną między Ścianką otworu a kotwą przy pomocy kleju (żywicy) lub zaprawy. W praktyce uzyskiwane w zamocowaniach połączenia są zawsze kombinacją powyższych rodzajów zakotwień. Dla przykładu kołek rozporowy z tworzywa sztucznego jest typowym połączeniem za pomocą sił tarcia oraz, ze względu na rysy powstałe przy wierceniu i odkształcanie się tworzywa, połączeniem kształtowym.


Dodatkowe informacje :

Otwarty w 2010 roku internetowy sklep profesjonalnych zamocowań prien.pl jest doskonałym narzędziem pozwalającym na korzystanie z zasobów oferty firmy Prien. Serwis skierowany jest zarówno do stałych odbiorców firmy, jak i całkiem nowych klientów. Korzystać z niego, mogą osoby prywatne i przedsiębiorstwa. Firma oferuje w sprzedaży internetowej kołki rozporowe, kotwy stalowe, zamocowania i inne elementy mocujące. Jesteśmy dystrybutorem specjalistycznych tulei rozporowych oraz różnego rodzaju wkrętów. Sprzedajemy: Kołki do płyt gipsowych, kotwy chemiczne, kołki do schodów, kołki do styropianu, kołki do dziurawki, kołki do rusztowań, kołki ramowe, kotwy do ościeżnic, uchwyty kablowe, wkręty, pręty, śruby, haki, zaślepki, kołki uniwersalne, elementy złączne, gwoździe, nakrętki, podkładki, obejmy rur, Marka Prien zobowiązuje nas do oferowania najwyższej jakości produktów i dostawie ich „w samą porę” a stałe badanie rynku pozwala nam na ciągłe poszerzanie oferty o nowe systemy zamocowań.

Słowa kluczowe: , , , , ,

Opublikowane w kategorii: Firmowe

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.