Zdjęcia ślubne w plenerze

Opublikowane Styczeń 26 2011


Adres strony: www.foto.wojczyk.org
Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Plener ślubny Łódź

Plener ślubny Łódź

Zdjęcia plenerowe są ostatnio bardzo modną pamiątką ślubną. Plener jest pojęciem dość ogólnym i  historycznie odnosił się tylko i wyłącznie do sztuki uprawianej „na łonie naturze”. Dzisiaj w kontekście zwrotu plener ślubny można rozumieć wszelkie zdjęcia wykonane poza studiem fotograficznym, które nie są zdjęciami typowo reporterskimi.

Plener dla każdego fotografa jest wyzwaniem. Z jednej strony dostaje pole do popisu odnośnie scenerii, odpowiedniej ilości czasu, chętnych na zdjęcia modeli, a z drugiej natrafia na wiele trudności, z którymi musi sobie poradzić.

Do podstawowych problemów w fotografii amatorskiej należy brak dodatkowego oświetlenia, które by było w stanie cokolwiek zdziałać na otwartej przestrzeni. Niewielkie lampy błyskowe są bowiem dobre do małych pomieszczeń – nie radzą sobie natomiast w trakcie sesji plenerowej na zewnątrz. Paradoksalnie często innym problemem jest nadmiar światła wynikający z niewłaściwego doboru pory wykonywania zdjęć plenerowych. Godziny południowe są bowiem w większości przypadków kiepskie, a bezpośrednie światło słoneczne zbyt ostre do wykonania dobrych zdjęć portretowych. Dodatkowe problemy związane ze światłem stanowią wszelkiego rodzaju rozbłyski, które potęguje wszelka woda. Na przykład zdjęcia w Łodzi wymagają często dodatkowych filtrów połówkowych lub polaryzacyjnych.

Profesjonaliści potrafią sobie bardzo dobrze radzić w takich przypadkach niwelując problemy świetlne za pomocą profesjonalnych lamp, które dostępne są w tzw TravelPack-ach.


Dodatkowe informacje :Słowa kluczowe: , ,

Opublikowane w kategorii: Firmowe

Comments are closed.