Pozycjonowanie – czy warto to stosować?

Opublikowane Sierpień 15 2010


ID, "adres", true); if (!eregi('http://',$obrazek)) $obrazek='http://'.$obrazek; echo 'Adres strony: '.parse_url($obrazek,PHP_URL_HOST).''; echo '


'; ?>

Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 2.0/10 (2 votes cast)

Pozycjonowanie organiczne (SEO) to proces, gdzie wyszukiwarka sama ustala pozycję naszej strony w rankingu. Jednak jest szereg czynności, które należy wykonać aby wpłynąć pozytywnie na dobre pozycje w Google i przebić konkurencję.

Na początek należy zoptymalizować stronę (poprawianie budowy kodu HTML), dobrać odpowiednie słowa kluczowe związane z działalnością i tematem strony.

Teraz możemy przystąpić do działania. Mimo iż pozycjonowanie wymaga czasu, którego nie da się przeskoczyć, to efekty tej pracy są zadowalające i trwałe. Jednak warto oczekiwać na rezultaty, ponieważ zainwestowana gotówka z pewnością się zwróci w postaci nowych klientów na naszej stronie i liczbie zamówionych produktów/usług.

Czy warto zatem pozycjonować strony?

Zdecydowanie i stanowczo TAK. Jest to inwestycja, która procentuje po kilku nawet miesiącach, ponieważ będąc wysoko na słowa kluczowe zdobywasz klientów, którzy najpierw wchodzą na stronę, następnie wybiorą Twój produkt/usługę. Zyski w internecie zwiększają się, bo klienci zamiast do konkurencji wchodzą na Twoją stronę. Będąc widoczny w internecie, masz większe szanse na wzrost sprzedaży swoich usług. Czasem pozycja o 1 stopień wyżej w rankingu daje dwa razy więcej klientów.

Start pozycjonowania:

1. optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek. Ponieważ po zaindeksowaniu strony, Google robi jej kopię i jest ona przechowywana na serwerach Google. Potem może upłynąć sporo czasu zanim zrobi aktualizację i zrobi nową kopię Twojej strony. Bywa tak, że pierwsza kopia jest dopiero po kilku miesiącach.

2. Każdą stronę najpierw trzeba zgłosić do indeksacji. Aby zaindeksować w Google wejdź na adres www.google.com/addurl/?continue=/addurl

3. pozyskiwanie linków do swojej strony ze stron już zaindeksowanych w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie - czy warto to stosować?, 2.0 out of 10 based on 2 ratings
Dodatkowe informacje :

ID, "info", true); echo $info; ?>

Słowa kluczowe: , ,

Opublikowane w kategorii: Hobbistyczne

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.