Definicje skrótów w branży urządeń klimatyzacyjnych

Opublikowane Lipiec 1 2010


Adres strony: www.ac4u-klimatyzacja.pl
Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 1.5/10 (2 votes cast)

Coraz częściej w branży klimatyzacyjnej spotykamy się z określeniami urządzeń RAC, CAC, PAC itp.. Wiele osób decydując się na zakup klimatyzatora ma poważny problem z odnalezieniem się w tej rzeczywistości. Każdy zastanawia się co kryje się za tymi skrótami. Chyba najwyższy czas aby wyjaśnić co klimatyzacja kryje w tych definicjach:

  • RAC (Residential Air Conditioners) – to grupa klimatyzatorów przeznaczona dla odbiorców indywidualnych (klimatyzacja domów i mieszkań) i biznesowych (małe sklepy i biura) do montażu w mniejszych pomieszczeniach.
  • CAC (Ceiling Air Conditioners) – seria urządzeń typu monosplit przeznaczonych do zabudowy. Są to urządzenia kasetonowe, kanałowe, konsole, urządzenia przypodłogowe i przysufitowe.
  • PAC (Packaged Air Conditioners) – to klimatyzatory stworzone z myślą o zastosowaniach biznesowych i przemysłowych – duże biura, restauracje, sale konferencyjne, pomieszczenia techniczne itp.
  • FJM (Free Joint Multi) Split Systems – grupa urządzeń które w róznych konfiguracjach mogą tworzyć system multisplit. Określenie FJM jest skrótem określającym urządzenia klimatyzacyjne multi firmy Samsung.
  • VRF (Variable Refrigerant Flow) – to system klimatyzacyjny z przeznaczeniem dla rozległych obiektów mieszkalnych, biurowych, biznesowych, w którym charakterystyczną cechą układu jest zmienna ilość pzepływu czynnika chłodniczego. Możliwości, zakres produktów i zastosowań, zaawansowane technologie systemów VRF sprawiają, że uznaje się je za kompleksowe rozwiązanie systemowe.
  • DVM (DVM Digital Variable Multi) VRF Systems – system klimatyzacyjny firmy Samsung działający na podobnej zasadzie jak system VRF.
  • ERV (Energy Recovery Ventilation) Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Dotyczy to central z wymianą energii powietrze-powietrze.

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi klimatyzacja i  klasyfikacje jej urządzeń staną się dla Państwa jaśniejsze.

Definicje skrótów w branży urządeń klimatyzacyjnych, 1.5 out of 10 based on 2 ratings
Dodatkowe informacje :Słowa kluczowe: , , ,

Opublikowane w kategorii: Inne

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.