Master Key – innowacja w dziedzinie kontroli dostępu

Opublikowane Czerwiec 21 2011


ID, "adres", true); if (!eregi('http://',$obrazek)) $obrazek='http://'.$obrazek; echo 'Adres strony: '.parse_url($obrazek,PHP_URL_HOST).''; echo '


'; ?>

Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Kontrola dostępu to bardzo popularny system bezpieczeństwa, który składa się z oprogramowania oraz specjalistycznych urządzeń. Zadanie, jakie stoi przed tym systemem, to blokada przejścia przez określone drzwi czy bramki dla osób niepowołanych i nieuprawnionych. Jednocześnie system musi być tak skonstruowany, by umożliwić pracownikom firmy czy innym uprawnionym osobom łatwe i bezproblemowe wejście.

Kontrola dostępu jest zazwyczaj instalowana w dużych budynkach – użyteczności publicznej, w biurowcach, szpitalach, szkołach, obiektach hotelowych, przedsiębiorstwach i zakładach pracy, gdzie przepływ ludzi jest ogromny, i tradycyjna kontrola nie zdałaby egzaminu.

Kontrola dostępu wymaga bardzo dobrej identyfikacji osób, która jest możliwa za sprawą nowoczesnych technologii – na przykład kart zbliżeniowych, czynników biometrycznych lub najbardziej tradycyjnych w tym towarzystwie – zamków.

Przykładem nowoczesnej metody kontroli dostępu jest system master key, który jest zabezpieczeniem mechanicznych, w postaci systemu zamków i kluczy. W tym systemie wyróżnia się dwa typy – system zamka centralnego oraz klucza centralnego.


Dodatkowe informacje :

ID, "info", true); echo $info; ?>

Słowa kluczowe: , , , , ,

Opublikowane w kategorii: Inne

Comments are closed.