Rewolucja w grach Lotto – Eurojackpot

Sprawdzając wyniki Multi Multi czy Lotto (kiedyś Duży Lotek) możemy zobaczyć, że pieniądze możliwe do wygrania w tych grach są naprawdę wysokie. Co prawda w Lotto są one zdecydowanie większe, niż w Multi Multi, jednak pamiętajmy, że mówimy o setkach tysięcy, jak czasem i o milionach. Czasy gdy w Polsce znano głównie Dużego Lotka czy Multi Lotka już minęły. Do portfolio gier Lotto dołączyły takie zabawy jak Kaskada, Keno czy coraz popularniejsze zdrapki. Jednak inna gra sprawiła, że zmysły Polaków powędrowały piętro wyżej – Eurojackpot, który daje graczom wygranie o wiele większych pieniędzy niż w jakikolwiek inne grze.

Eurojackpot, czyli nowa nadzieja na bogactwo

Eurojackpot to europejska gra liczbowa, w której ludzie z 18 państw Starego Kontynentu próbują trafić 5 z 50 cyfr, jak i 2 euronumery. Jednak co ważniejsze, potencjalna wygrana może okazać się bardzo wysoka. Zdarzały się przypadki wygranych 90 milionów euro. Co ciekawe, wśród 10 najwyższych wygranych w historii (od 63 mln do 90 mln euro) aż 6 zwycięzców było narodowości niemieckiej. Czy więc Polakom taka fortuna jest niepisana? Nic bardziej mylnego! W maju 2019 mieszkaniec spod Piotrkowa Trybunalskiego wygrał 45 mln euro, co dało w przeliczeniu na polskie złote 193 396 500,00 zł. Polska dopiero od 2017 może uczestniczyć w tej grze, która powstała 5 lat wcześniej. Wkład za obstawiony kupon wynosi 2 euro, natomiast w Polsce takowy wkład to 12 zł. Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy piątek o godz. 21:00 czasu wschodnioeuropejskiego w Helsinkach. Gra Eurojackpot jest interesująca, ponieważ ma 12 kategorii nagród, co sprawia, że wygrywamy już nawet przy kilku trafionych cyfrach. Polscy gracze mają dodatkowy handicap w postaci korzystnej wymiany euro na złotego, co sprawia, że mogą otrzymać wygraną z nadwyżką.
Wejściu do Polski loterii Eurojackpot towarzyszyły liczne reklamy, które przedstawiały świat Jackpotdo którego trafiali a to seniorzy, a to człowiek który chciał polecieć w kosmos, aczkolwiek zagraniczne reklamy np. bałkańskie mają ludowy klimat, który z pewnością wpływa na odbiór tej loterii.

Eurojackpot to zdecydowanie warta polecenia gra, która swoją atrakcyjnością oraz dostępnością w wielu krajach może zachęcić polskiego gracza do spróbowania swoich sił.