Jak elegancko się zachować i przestrzegać savoir-vivre przed ślubem?

Opublikowane Sierpień 23 2010


ID, "adres", true); if (!eregi('http://',$obrazek)) $obrazek='http://'.$obrazek; echo 'Adres strony: '.parse_url($obrazek,PHP_URL_HOST).''; echo '


'; ?>

Opis:

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)

Przede wszystkim wszystko zaczyna się od zaręczyn, któe możecie sobie sami zorganizować. Facet wyznaje wtedy miłość swojej wybrance, klęka na kolano i pyta ukochaną czy zaszczyci go i zostanie jego żoną. Bardzo istotne jest poinformowanie o tym wydarzeniu najbliższą rodzinę zaraz po oświadczynach. To wydarzenie nie należy przed nimi ukrywać, dobre wychowanie mówi, że rodziców należy o tym poinformować, oni też chcą o tym wiedzieć.

Są pary, które sam moment oświadczyn planują przed rodzicami. Umawiają się wtedy na wspólny wieczór. Młody przeważnie przyjeżdża ze swoimi rodzicami do domu swojej ukochanej i przywozi kwiaty dla niej oraz dla przyszłej teściowej. Z kolei dla teścia przywozi jakiś dobry trunek. Siadają do stołu a młody klęka przed wybranką i w obecności wszystkich prosi o rękę swojej wybranej i o zgodę teściów na ten zaszczyt. Czasami zdarza się, że jest już upatrzony fotograf.

Kiedy już młody dostanie zgodę ojca panny młodej mogą spokojnie zasiąść do stołu i omówić wstępnie jak sobie wszystko wyobrażają. Kto za co będzie płacił, jaki budżet są w stanie wyłożyć, czym chcą jechać do ślubu, czy chcą sam ślub czy przyjęcie weselne z mnóstwem gości, czy skromny obiad dla najbliższych. Jest tego sporo ale im wcześniej zaczniemy na ten temat rozmawiać tym lepiej.

Przyjęty jest zwyczaj, że od momentu zaręczyn do ślubu nie powinno być dłużej niż rok czasu. Po tym okresie zaręczyny uważa się za nieważne.

Dużo cennych czasem ekstrawaganckich porad możemy znaleźć w internecie. Jest w czym wybierać, często Ci co mają to za sobą chcą podzielić się w wirtualnym świecie jak do tego doszło, jak zaplanowali sam moment zaręczyn, kolację, prośba o błogosławieństwo ze strony ojca panny młodej.

Jak elegancko się zachować i przestrzegać savoir-vivre przed ślubem?, 1.0 out of 10 based on 1 rating
Dodatkowe informacje :

ID, "info", true); echo $info; ?>

Słowa kluczowe: , ,

Opublikowane w kategorii: Społecznościowe

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.