Czym jest content marketing? SEO Content marketing w Polsce

Content marketing to obecnie jedna z ważniejszych gałęzi marketingu. Na czym dokładnie polega i dlaczego jest tak ważna? Odpowiadamy w poniższym artykule.

SEO content marketing

Seo content marketing to dziedzina marketingu wykorzystująca różnego rodzaju treści do działań reklamowych oraz pozycjonowania strony. Wspomniane treści to zarówno content znajdujący się na stronie firmowej danego klienta czy też w e-sklepie, w zależności od tego, jaka strona jest pozycjonowana, jak też różnego rodzaju inne teksty dostępne w internecie, prowadzące do pozycjonowanej strony. Wiele osób uznaje jednakże za content również znajdujące się na danej stronie zdjęcia, obrazki czy infografiki, które także można opisać za pomocą odpowiednich atrybutów.

Content marketing w Polsce

Content marketing w Polsce już od kilku lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na swą skuteczność. Powstaje również coraz więcej firm i agencji oferujących wspomniane usługi. To z pewnością efektywne działanie, pod warunkiem rzecz jasna, że trafimy na agencję, która naprawdę zna się na content marketingu od strony teoretycznej oraz, co ważniejsze, od strony praktycznej.