Poradnik WWW – Twoja strona, Twój sklep. Zakładanie stron internetowych, tworzenie responsywnych sklepów internetowych – agencja w Bydgoszczy

Jeżeli rozważasz założenie swojej pierwszej strony internetowej – bloga, portalu, forum – lub sklepu internetowego i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić to zapoznaj się z naszym poradnikiem. Zakładanie stron internetowych oraz tworzenie sklepów internetowych w dzisiejszych czasach nie wymaga już od nas znajomości kodu HTML czy języka PHP. Wystarczy, aby poznać w drobnym stopniu język CMS, za pomocą którego możemy z łatwością zbudować naszą pierwszą witrynę internetową.

 

Krok pierwszy to znalezienie domeny, na której możemy umieścić nasz adres internetowy – np. bydgoszcz. sklep. pl. Domeny różnią się od siebie oferowanymi adresami, powierzchnią dysku, a także ceną – jedne z nich są bezpłatne, inne zaś wymagają uiszczenia opłaty za dostęp do swojej strony. Następnie musimy zdecydować się na to, jakie oprogramowanie wybrać – może nam pomóc w tym agencja zajmująca się tworzeniem stron internetowych, ale możemy to także zrobić sami poznając opisy takich systemów jak Jooml!, WordPress czy Drupal. Kolejny krok to postępowanie zgodnie ze wskazówkami producenta oprogramowania i… gotowe! Twoja pierwsza strona internetowa właśnie zaistniała w sieci! Ważne, aby nasza działalność prowadzona w internecie była poparta przez responsywne sklepy.