Konsole nowej i starej generacji. Świat PSX

Obecnie najpopularniejszymi konsolami na rynku są Play Station 4 oraz Xbox One. Poprzednie generacje tych konsol, niestety odchodzą powoli w zapomnienie, mam namyśli Xbox 360 czy Play Station 3.

świat PSX

Współczesne konsole wypierają stare modele ze względu na wyższe parametry oraz fakt, że nowe gry pojawiają się wyłącznie na konsole nowej generacji.
Nie wiele osób pamięta już o konsolach pokroju Xbox czy PlayStation 2 lub jeszcze starszej generacji konsol Play Station – zwanej potocznie PSX. Jest to zdumiewające, ponieważ świat psx był naprawdę zdumiewający, można było tam znaleść wiele klasycznych produkcji, które swoją grywalnością znacząco przewyższały możliwości obecnych produkcji. Wśród tytułów na PSX znajdziemy bez wątpienia takie klasyki jak GTA czy tradycyjny Tekken.

 

Wiele osób uważa, że już niedługo PSX, będzie konsolą postrzeganą przez ludzi jak popularne automaty Atari czy pegasus, któr już dzisiaj można określić mianem kultowych. Kto nie pamięta jak wiele wieczorów spędziliśmy grając w Contre czy inne popularne gry na tej platformie.
Miejmy nadzieję, że klasyczne PlayStation też doczeka się reaktywacji.