Na czym polega SEM? SEM co to? Działania sem

Czym jest SEM? Pojęcie to zdobyło dużą popularność w ostatnich latach. Jednakże nie wszyscy wiedzą, co ono właściwie oznacza. Wychodząc naprzeciw osobom, które nie wiedzą, a bardzo chciałyby wiedzieć, napisaliśmy poniższy artykuł.

SEM co to? Działania sem

Jeśli więc pytasz: SEM co to, śpieszymy z wyjaśnieniem. SEM czyli inaczej search engine marketing, to, tłumacząc z angielskiego, marketing w wyszukiwarkach. Obejmuje wszelkie działania płatne w wyszukiwarce Google i innych. Działania sem obejmują więc między innymi kampanie adwords, w tym również kampanie remarketingowe. Ale przyjmuje się, że SEM wychodzi poza same wyszukiwarki i obejmuje generalnie o wiele większe obszary marketingowe, niż same wyszukiwarki. Zwykło się mówić, że chodzi tu o wszystkie płatne działania reklamowe, również mailingi, kampanie w mediach społecznościowych, kampanie banerowe w sieci reklamowej i inne działania.

Kampanie marketingu w wyszukiwarkach, w szczególności tekstowe reklamy adwords, to bardzo skuteczne rozwiązanie w przypadku firm z różnych branż. Sprawdzą się zarówno w przypadku sklepów, jak też dużych i małych firm usługowych.