Czym się różni SEO od SEM? PPC projekt

SEO i SEM to pojęcia z dziedziny marketingu internetowego. Co konkretnie oznaczają? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki samouczek.

seo sem ppc projekt

Jeśli chodzi o pojęcia seo sem ppc to wszystkie one są skrótami nazw anglojęzycznych. Jeśli chodzi o SEO, to pojęcie to oznacza działania optymalizacyjne w wyszukiwarkach, to znaczy takie czynności reklamowe i marketingowe, których celem jest uzyskanie wysokich pozycji danej witryny w Google’u. Innymi słowy, SEO to po prostu pozycjonowanie stron. Sem projekt to z kolei marketing w wyszukiwarkach, czyli płatne działania reklamowe, takie jak kampanie adwords. Wspomniany wyżej skrót PPC oznacza dosłownie „płacenie za kliknięcie”, czyli działania reklamowe, które rozliczane są za konkretne kliki. W PPC rozlicza się na przykład kampanie banerowe w sieci reklamowej, kampanie w Adwords, mailingowe czy też w mediach społecznościowych.

Poznanie i dobre zrozumienie wspomnianych wyżej pojęć to podstawa w pracy skutecznego i wykwalifikowanego marketingowca. Jeśli więc interesuje Cię ten temat, zachęcamy do wgłębienia się i lepszego poznania tych zagadnień. Zapewniamy, że podobnych pojęć marketingowych jest więcej. Warto je wszystkie poznać.